štvrtok 27. júla 2017

A Breath of Fresh Air

Drahí čitatelia, aké sú zatiaľ vaše letné dni? Užívate si slnka a oddychu? Tento týždeň sa počasie trochu zhoršilo, dosť sa ochladilo, ale od víkendu majú prísť zase veľké horúčavy. Ja som už viac ako týždeň doma a zatiaľ si každý deň snažím užiť. Mám síce nejakú prácu do školy, ktorá musí byť do septembra urobená, ale ešte ju odkladám. Potrebujem si od všetkých povinností odpočinúť, ale od prvého augusta som sa zaviazala, že začnem pomaly na všetkom pracovať. Držte mi palce, aby som to naozaj splnila, môžete mi to aj pravidelne pripomínať! 

Mamka mi často vravela, že sa jej po vysokej škole snívali sny o skúškach, ešte teraz sa jej to občas stáva. Včera som mala prvý taký sen aj ja. Skúška pozostávala z prekladu textu do angličtiny. Mala nás moja obľúbená profesorka. Mali sme na to určitý čas, ale mne sa zdalo, že zvonček zvonil nejak príliš skoro a samozrejme som skoro nič nestihla. V sne som sa čudovala, prečo som bola tak pomalá, všetci to stihli preložiť celé, len ja som mala len prvých pár riadkov. Bol to tak nepríjemný pocit, z ktorým som sa ráno zobudila. Sníval sa vám už niekedy podobný sen o nezdarenej skúške? 

V sobotu som bola s kamarátmi na festivale v našom meste, domov som prišla v skorých ranných hodinách, celkovo som spala asi štyri hodiny, ale stálo to za to. Moc sme si to všetci užili! V nedeľu ráno som sa necítila úplne najčerstvejšie, ale mala som hroznú chuť ísť na vzduch. Tak sme sa s mamkou vybrali na menší výlet do Brna, kde to mám moc rada. Hello, my dear readers. How is your holiday going? Are you enjoying sunny hot days? The weather this week is worse and definitely colder but from Saturday it should get better. I am at home right now and I am enjoying every single day. I have some uni work to do which should be done by September but right now I am getting some time off because I feel that I should rest. But from August I promised myself that I will start working on it. Finger crossed I stick to my promise. 

My mom has always told me that after university she had had very often dreams about exams. It happens to her every now and then. Last night I had my first dream like that. We were supposed to translate a text into English. But somehow I did not manage to finish it. In the dream I was wandering why I was so slow. Everyone finished the whole text except me. It was the worse feeling ever. Have this happened to you yet? 

On Saturday I went to a festival with my friends. I came home very late and I slept only four hours. But it was worth it because we had such a great time together. In the morning I did not feel very fresh and alive but I needed to go outside. So my mom and I we decided to go on a little trip to Brno. I love it there. We spent all day wondering and I came home very exhausted but happy. 
top: Zara, skirt: H&M, shoes: Tamaris, sunglasses: Letnyhit.sk 
3 komentáre: