streda 7. júna 2017

Travel Diary: Tuscany, 2017, Part 1

Milí čitatelia, ako môžete z názvu vytušiť, dnešný článok bude o výlete do Toskánska. Prepáčte mi, nemyslela som si, že mi bude trvať tak dlho vam o ňom napísať. Hneď ako som sa vrátila mi začalo skúškové obdobie a veľa z vás to určite dobre pozná, že sa zrazu na vás všetko nakopí a človek nevie, kde skôr skočiť. Ešte mám toho pred sebou veľa, ale našla som si malú chvíľku, aby som vám ukázala prvú časť fotiek z prekrásneho Toskánska.

Kto ste ešte túto malebnú časť Talianska nenavštívili, vrelo vám to odporúčam. Za ten čas čo tu študujem vysokú školu sme si s tatkom vytvorili (už sa to dá tak nazvať) tradíciu, že každý rok za mnou príde a spolu (aj s jeho kamarátmi) strávime pár dní na cestách. Tento rok sme sa vybrali do okolia známej oblasti Montepulciana. 

Ubytovali sme sa v krásnom a starobylom bed&breakfast I Palazzi Arte blízko malého mestečka Valiano. Je to veľký dom stojaci na samote na nízkom kopčeku, z ktorého je krásny výhľad. Dom vlastnia dvaja manželia, Antonella a Massimo. Sú to veľmi milí ľudia, veľmi pohostiní, cítili sme sa u nich ako doma. V jednej časti domu bývajú oni a v druhej časti sa nachádzajú štyri izby pre návštevníkov. Okolo domu je pekná záhrada s množstvom kvetov a bazén. 

Antonellu a Massima sme už navštívili aj minulý rok počas našej cesty. Massimo je uznávaný sochár a pri prehliadke jedného vinárstva si môj otec (tiež sochár) všimol jednej sochy. Majiteľ nám povedal, že je od tunajšieho sochára, ktorý má dom neďaleko. Samozrejme, že sme sa im ihneď ohlásili a oni nás prijali a pekne privítali, poukazovali nám celý dom a prehodili pár slov. Ako som už povedala, mne sa tam veľmi páčilo. Stále bol človek obklopený umením a príjemnou domácou atmosférou. Raz by som sa tam určite chcela vrátiť, to miesto vo mne zanechalo niečo veľmi pekné. 

Na miesto sme prišli v stredu (24.5.) navečer, takže sme sa len vybalili, prezreli okolie, večer si posedeli a išli spať. Čakal nás dlhý deň. Ráno sme vyrazili na pešiu "túru". V pláne sme mali navštíviť niekoľko vinarstiev. Ja som mala za úlohu všetko prekladať. Poviem vám, nezdá sa to, ale je to náročné. Človek musí byť neustále v strehu a veľmi rýchlo prechádzaj z jedného jazyka do druhého. Ale bolo to zaujímavé, sama som sa dozvedela veľa informácií o víne a jeho výrobe. Prešli sme viac ako 15km v dosť teplom počasí. Keď sme sa vracali naspäť, skúsili sme ísť skratkou (naša špecialita!). Najprv sme sa niekomu dostali do dvora, ale milí majiteľ nám povedal, že môžeme prejsť. A potom sme sa ocitli na slamenej lúke s výhľadom na naše ubytovanie presne pred nami. Slnko pomaly zapadalo a celú krajinu zaplavilo svojím oranžovým svetlom. Bol to jeden z najkrajších okamžikov nášho výletu. Niekedy stačí naozaj málo k radosti. 
Hello, my dear friends. I can't believe it's been two weeks since my trip to Tuscany. I am so sorry that I am writing you about it so late. But right after my trip, my exam season started. I don't know what to do first. I am sure many of you can relate to it. I have still a lot of things to do but I found a little moment to write you and show you the first part of photos from Tuscany.

Have you ever been there? If not, I recommend it to you. It is very beautiful part of Italy. I have been there four times already and I still love it. This year we visited the area around Montepulciano. It is known for the production of wine. We visited a lot of canteens and tried different kinds of wine. I personally don't drink wine. Mine role was to translate everything. I went there with my father and his two friends and they cannot speak any italian. It doesn't seem like a hard work, but believe me, it is. I had to be always ready and switch very quickly from one language to the other. But I liked it. 

We stayed in the bed&breakfast I Palazzi Arte. It is old renovated house outside of the town. The owners, Antonella and Massimo, were very nice and welcoming. We met them last year during our travels and we loved their house. So this year, we decided to accommodate there. Around the house is a nice garden with a lot of flowers and a swimming pool. I loved it there so much, I would love to go there again someday. 

We arrived there on Wednesday (24.5.) late in the afternoon. They were very tired from traveling all night from Slovakia so we just unpacked, sat outside, ate and drunk. Next day we decided to walk everywhere. The plan was to visit some canteens around where we lived. That day we walked more than 15km in a very hot weather. I was exhausted but very happy. 4 komentáre:

 1. Krasne. Momentane bych takovem miste zila. Znas film Pod toskanskym sluncem? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásný článek, nikdy jsem tam nebyla, ale brzo bych se tam chtěla podívat :)
  Ejnets in Lisboa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty scenérie jsou úchvatný! Na sever Itálie se chystám teď v červenci, tak snad se nám podaří sjet i do Toskánska. .)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásné fotografie! Na takových místech si představuji trávit stáří :)

  OdpovedaťOdstrániť