štvrtok 10. mája 2018

Life Update

Milí čitatelia, včera som sa vrátila z menšieho výletu do Toskánska, o ktorom vám rozhodne napíšem článok, ale dnes by som vám skôr povedala čo je v mojom živote nové. Od mojej promócie už ubehol skoro mesiac čo sa mi zdá neuveriteľné, ale pomaly si na to zvykám. Veľa ľudí sa ma pýtalo či sa po univerzite chcem vrátiť späť domov na Slovensko. Priznám sa, že takú možnosť som nikdy nebrala vážne. Popravde sa späť vrátiť nechcem. V živote nikdy nehovor nikdy, ale keď všetko pôjde tak ako má, nejaký čas zostanem v Taliansku a potom sa uvidí, kam ma vietor zaveje. V pondelok začínam znovu pracovať v optike, kde som pracovala minulý rok a na začiatku tohto. Dnes som bola podpísať pracovnú zmluvu a už sa popravde teším. Je skvelé byť doma a nemusieť nič robiť, ale tiež to človeka po pár týždňoch prejde a nadšenie vyprchne. 

Za posledných pár mesiacov alebo dalo by sa povedať od začiatku tohto roku som mala konečne viac času na čítanie. Ako milovníčku kníh ma to samozrejme veľmi teší. Na Goodreads som sa tento rok zaviazala, že prečítam 30 kníh. Už mám prečítaných viac ako polovicu. Samozrejme, nie je to závod, čítam pre seba a pre svoje potešenie, ale aj tak mi to robí radosť, že si môžem to finálne číslo trochu zvýšiť. Dnes ráno som dočítala prekrásnu knihu, ktorá sa právom zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Názov vám zatiaľ neprezradím, dúfam, že čoskoro napíšem menšiu recenziu, pretože by bola škoda, keby o nej ľudia nevedeli. Moju poslednú recenziu si môžete prečítať v článku - Všechny barvy nebe

Tiež som sa znovu začala viac venovať behu, čo sa od nástupu do práce znovu zmení, ale aj tak som rada, že som v apríli nabehala viac ako 100km a tiež som si zlepšila čase. Tento rok je mojím záväzkom ubehnúť polmaratón. Zatiaľ som k tomu nemala nikdy dobré podmienky. Asi je zbytočné čakať a jednoducho sa premôcť a zabehnúť to. Myslím si, že už behám natoľko dlho, aby som to dokázala zvládnuť. Držte mi palce!

Čo pekného vás v najbližšej dobe čaká? 
(top: Zara, jacket: Lindex, skirt: Mango, shoes: Humanic)


7 komentárov:

 1. Přeji hodně štěstí s půl maratonem.:-) Neuvažuješ o nějakém běžeckém článku?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tyjo jsi odvážná, vždycky obdivuju lidi do běží půlmaratony a maratony :) hodně štěstí :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je tak krásná sukně! A jinak držím palce s tím půlmaratonem:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Držím ti palce v tom polmaratóne, určite to zvládneš, pretože aspoň na mňa pôsobíš tak, že máš dosť vytrvalosti. :) a teším sa na článok z Toskánska, som veľmi zvedavá na tú krajinu ♥

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som si tiež konečne našla trochu viac času na čítanie, no musím trochu na svojom goodreads popracovať, keďže za posledný rok som mala množstvo premdetov literatúry, kde som prečítala cez 20 kníh a ešte som si nenašla čas to tam všetko nahádzať. Za ten beh ťa obdivujem, to je moja najmenej obľúbená činnosť! Mňa čaká ešte pár skúšok, ale celkovo mám konečne trochu viac voľna a tak chcem začať viac chodiť po akciách a užiť si poriadne Bratislavu :)

  OdpovedaťOdstrániť