štvrtok 24. marca 2016

Bobiknannie Reads /1/

Zdravím vás, milí čitatelia. Pre mňa sa dnes začali veľkonočné prázdniny, je nádherný slnečný deň a k tomu všetkému má dnes prísť mamka, ktorú som už okolo dvoch mesiacov nevidela, takže si viete predstaviť moje nadšenie. Posledných pár dní bolo náročných, ale dnes som sa zobudila s pozitívnou náladou, ktorá mi dúfam dlho vydrží. Ako sa máte vy? Tešíte sa aj vy z voľných dní? 

Kto ma pozná vie, že knihy zbožňujem. Takže som sa rozhodla, že občas na blog napíšem článok o knihách, ktoré som buď čítala a niečím ma zaujali, ale ktoré by som si naopak rada v budúcnosti prečítala. Ako ste na tom s čítaním? Ja som sa včera rozprávala s kamarátkou, ktorá mi povedala, že veľmi knihy nečíta, čo je pre mňa úplne nepredstaviteľné. Ale tiež som mala ťažké začiatky a v detstve som čítať nechcela. Neviem si presne spomenúť, kedy sa to vo mne prelomilo a ja som sa stala vášnivou čitateľkou. 

Po prvýkrát v živote som čítala Harryho Pottera. Keď som bola mladšia, prišla vlna nadšenia a všetci nerozprávali o inom, ja som sa nedokázala do knihy začítať. Každý film som videla, ale nikdy mi neprišla chuť celý príbeh si prečítať. Až donedávna, keby som sa rozhodla skúsiť to, bola som zvedavá či je to naozaj tak skvelé ako celý svet vraví. A musím povedať, že naozaj je! Nie je to žiadne ťažké čítanie, knihy sú napísané ľahko, ale čo je na nich skvelé je to, že stále sa niečo deje. Celý príbeh krásne ubieha, akcia za akciou, stále máte chuť čítať a dozvedieť sa viac. Takže kto ako ja váhal a ešte nikdy neprečítal jednu knihu Harryho (snáď sa niekto nájde), tak vám ju odporúčam. 
Máte radi seriál Girls? Ja osobne veľmi, takže keď herečka, producentka, režisérka, scénaristka a spisovateľka Lena Dunham vydala knihu Not That Kind of Girl, vedela som, že si ju raz rozhodne prečítam. Popravde? Moje vysoké očakávania neboli úplne naplnené, ale aj napriek tomu sa mi kniha páčila a viem, že keby vydala ďalšiu, tak si prečítam aj tú. 
A poslednou knihou, o ktorej by som vám dnes chcela napísať, je kniha Furiously Happy od Jenny Lawson. Objavila som čaro audio-kníh. Samozrejme, nič sa nevyrovná papierovým knihám, ale občas je to milá zmena. Hlavne ich počúvam, keď behám alebo cestujem autobusom. Na túto knihu som narazila úplnou náhodou, ale od začiatku sa stala jednou z najlepších kníh aké som kedy čítala. Pripravte sa na veľmi časté záchvaty smiechu a následné kŕče brucha, bolestivé kútiky úst a oči plné sĺz. Občas pri behu som musela vyzerať ako psychicky labilný človek, ktorý utiekol z ústavu, pretože som sa ako blázon smiala, parkrát som sa musela zastaviť a znovu začať normálne dýchať. Naozaj nepreháňam, táto kniha je plná vtipov a smiešnych historiek. Autorka má úžasný zmysel pre humor a dokáže si aj zo svojej celkom vážnej situácie urobiť srandu. Odporúčam vám ju si vypočuť, pretože ju číta sama autorka a celé to tak má omnoho lepší efekt. 

Akú knihu práve čítate? 
8 komentárov:

 1. také jsem nedávno četla Herryho POttra, jinak mám ted u sebe knížku od Acos a moc mne neoslovila..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Všechny díly Harryho mám přečtené, to je moje největší srdcovka :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Harry Potter knížky mě nikdy nebavily. Filmy mám ráda, ale knížkám jsem nepřišla na chuť. Dávala jsem jim šanci několikrát, ale nikdy to nevyšlo :D

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Harryho Pottra jsem nikdy nečetla. Mám to přesně tak, jak říkáš. Mám zkouknuté všechny filmy, ale ke knížce jsem se nedostala. Ani k jedné :D
  Moc mile píšeš, pěkně se to čte!:-)
  Friday tastes

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Harry Potter je moja najobľúbenejšia kniha :) Je fajn, že si sa na ňu dala, pekný článok :)

  OdpovedaťOdstrániť