sobota 27. augusta 2016

Travel Diary: Český Krumlov 19.-21.8. 2016

Drahí čitatelia, vrátim sa späť v čase a poviem vám, kde som trávila minulý víkend. Spolu s mamkou sme sa v piatok vydali na cestu do Českého Krumlova. Počula som nesmierne veľa chváli a krásnych slov o tomto meste, preto som bola naň veľmi zvedavá. A popravde to prekonalo všetky moje očakávania a bola som nadšená. Obe sme si víkend moc užili a nechcelo sa nám ísť v nedeľu späť domov. 

Bývali sme v malom penzióne Sv.Hubertus v tesnej blízkosti starého mesta. Ubytovanie bolo pekné, starožitne zariadené a veľmi príjemné, rozhodne by som ho odporučila každému. V sobotu bolo nádherné teplé letné počasie a celé mesto bolo plné turistov. Tiež tam prišlo veľa vodákov, ktorí splavovali Vltavu. Panovala tam skvelá atmosféra. My sme si už vopred objednali okružnú plavbu po rieke, ktorá bola jedným z najlepších zážitkov, ktoré som kedy mala. Keď niekedy zavítate do Českého Krumlova, nenechajte si ujsť cestu na voroch po Vltave, je to nezabudnuteľné! 

Aj keď je to pomerne malé mestečko, je tam toľko toho k videniu a obdivovaniu, že nám len ten jeden víkend nestačil. Rada by som sa tam ešte niekedy v budúcnosti pozrela. 

Boli ste niekedy v Českom Krumlove? Čo naň hovoríte? 
5 komentárov:

 1. Český Krumlov máme na zozname už snáď od minulého roka, ale zatiaľ sme sa tam stále nedostali :( Verím, že to v najbližších mesiacoch napravíme :) Fotky vyzerajú skvele, vidno, že ste si víkend užili! :)

  Patrik
  http://www.meshommes.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Česko mám pochodené krížom krážom a ako pozeram fotky, myslím že som bola aj v Krumlove. Krásne fotky a úžasné pamätihodnosti. Moja srdcovka je Český Tešín a Ostrava, ale Krumlov je krásny a niekedy by som sa tam opäť rada pozrieť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Česky krumlov vyzerá veľmi lákavo. Ale ešte nikdy som tam nebola :(
  Cez aký fotoaparát fotíš?

  www.siplykristinasblog.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. hned to tomu krumlovu sluší víc když jsi tam ty! :D

  OdpovedaťOdstrániť