nedeľa 22. januára 2017

My Book Wishlist

My Book Wishlist

Najmilší čitatelia, ospravedlňujem sa za kratšiu pauzu, neprispievala som z dôvodu nedostatku času. Venujem sa teraz celé dni učeniu a príprave na skúšky. Mám tri úspešne za sebou a ešte ma dve v najbližších necelých dvoch týždňoch čakajú. Popravde, som už z toho kolotoču unavená a niekedy mám pocit, že už sa mi toho do hlavy viac nezmestí. Ale treba vydržať, zaprieť sa, vynaložiť všetko úsilie a verím, že to prinesie svoje "ovocie". Najviac ma poháňa myšlienka na veci, ktoré mám v pláne urobiť/zažiť vo februári. Ale o tom možno až inokedy...
Dnes mám pre vás článok o knihách, ktoré sú už dlhšie na mojom zozname kníh, ktoré si chcem prečítať. Jedným z mojich novoročných predsavzatí bolo viacej čítať, konkrétne prečítať viac kníh ako minulý rok (prečítala som 30 kníh). Väčšinou čítam po anglicky a knihy kupujem cez Amazon, kde je možné si ukladať veci, ktoré vás zaujmú do wishlistu. Pozrime sa spolu, ktoré knihy sú v tom mojom: 

1. Talking as fast as I can od Lauren Graham - Lauren Graham môžete poznať zo seriálu Gilmorove devčata, kde hrala matru Lorelai. Čítala som od nej jej prvú knihu s názvom Someday, Someday, Maybe, ktorá sa mi veľmi páčila. Táto jej druhá kniha je kolekcia esejí, ktoré zachycujú rôzne etapy jej života, jej skúsenosti s natáčaním a životom herečky a pracujúcej ženy v Hollywoode. Znie to úžasne a ja sa už neviem dočkať až sa k jej prečítaniu dostanem.

2. You are a Badass od Jen Sincero a Adventures for your Soul od Shannon Kaiser - O týchto knihách toho veľa neviem, ale chcem sa začať viac venovať sebe, svoju duševnému a mentálnemu rozvoju, preto som sa rozhodla, že skúsim nejakú motivačnú knihu. Nikdy som podobné knihy nečítala, neverila som, že by niekomu mohli reálne pomôcť, ale prečo to aspoň neskúsiť, že?!

3. Into the Wild od Jon Krakauer - Samozrejme, že som videla film, ktorý ma doslova nadchol a knihu si už chcem veľmi dlho prečítať, ale nejak na ňu ešte neprišiel rad. Tento semester budem mať prednášky americkej literatúry a v osnovách máme zaradenú aj túto knihu, takže asi nadišiel ten správny čas, aby som ju konečne prečítala. Teším sa!

4. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban od J. K. Rowling - Ságu Harry Potter som začala čítať minulý rok, viem, trochu oneskorene, ale dovtedy som vôbec necítila potrebu si ju prečítať. Ale už som konečne pochopila kúzlo, ktoré v sebe má a prečo všetci s takým nadšením hltali každý nový diel. 

5. Strong od Zanna Van Dijk -  Zannu už dlhšie sledujem na Youtube a čítam jej blog. Je to veľmi inšpirujúca mladá žena, ktorá sa venuje hlavne fitness a zdravému životnému štýlu. A o tomto je jej nová kniha, ktorá vyšla na konci minulého roku. 

6. The Girls od Emma Cline - Toto je presne kniha podľa môjho gusta: "Northern California, during the violent end of the 1960s. At the start of summer, a lonely and thoughtful teenager, Evie Boyd, sees a group of girls in the park, and is immediately caught by their freedom, their careless dress, their dangerous aura of abandon. Soon, Evie is in thrall to Suzanne, a mesmerizing older girl, and is drawn into the circle of a soon-to-be infamous cult and the man who is its charismatic leader. Hidden in the hills, their sprawling ranch is eerie and run down, but to Evie, it is exotic, thrilling, charged—a place where she feels desperate to be accepted. As she spends more time away from her mother and the rhythms of her daily life, and as her obsession with Suzanne intensifies, Evie does not realize she is coming closer and closer to unthinkable violence, and to that moment in a girl’s life when everything can go horribly wrong." (Goodreads)   


Dúfam, milí čitatelia, že sa vám článok páčil a že ste možno získali nejakú inšpiráciu na knihy, ktoré by ste si sami radi v budúcnosti prečítali. Ja pevne dúfam, že áno. Prajem vám krásne čítanie!

9 komentárov:

 1. Skvelá inšpirácia. Momentálne čítam Kinga, ale potom by som rada niečo ľahšie, romantickejšie... :)


  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelé tipy! Ja mám takisto nejaký book wishlist, tak dúfam, že si všetky knihy zaobstarám :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Díky za komentáře. Jsem ráda, že se najde někdo, kdo má taky Gilbert rád :) Moc ráda si projdu tvůj blog.
  Ejnets in Lisboa

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super tipy, určitě je využiju při návštěvě knihkupectví! :)) x

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krasna inspirace.. knizek neni nikdy dost. Na Into the Wild uz se chystam taky leta, mela bych to konecne taky rozseknout. :)

  CITC

  OdpovedaťOdstrániť
 6. skvelé typy určite sa po nich pozriem ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. skvelé typy určite sa po nich pozriem ;)

  OdpovedaťOdstrániť