streda 29. novembra 2017

Bobiknannie Reads ~5~

Drahí čitatelia, akou materiálnou vecou si najčastejšie urobíte radosť? Ja sa vždy najviac poteším, keď si kúpim novú knihu. Dnes mám pre vás ďalší diel série článkov "Bobiknannie Reads",  v ktorom vám chcem predstaviť knihy, ktoré som prečítala, ktoré práve čítam a ktoré sa len chystám prečítať. Berte to ako takú malú inšpiráciu pre vás. Pre mňa je to radosť, keď môžem rozprávať o mojich obľúbených knihách. Vždy mám obrovskú radosť, keď mi niekto napíše, že o danej knihe ešte nepočul, ale vďaka môjmu článku ju objavil a zaujala ho. 

Vďaka diplomovej práci, ktorú postupne pripravujem som objavila skvelého amerického autora - Dave Eggers. Určite ste všetci počuli o filme The Circle, ktorý vyšiel tento rok a v ktorom zažiaril Tom Hanks a Emma Watson. Popravde som mu nevenovala veľa pozornosti, takže som nevedela, že bol natočený podľa stejnojmennej knihy od už spomínaného autora. Prvá kniha, ktorá mi však od Eggersa prišla pod roku bola kniha s názvom Heroes of the Frontier. Zachycuje dobrodružnú cestu matky a jej dvoch detí po Aljaške, ktorá je zachvátená silnými požiarmi. Hlavná hrdinka Josie je unavená z jej doterajšieho života a ľudí v jej okolí, preto nechá prácu, nepovie nič svojmu ex-manželovi, zoberie svoje deti a odíde. Čaká ich veľa prekvapení, prekážok a nečakaných zvratov, ale nakoniec nájdu mier a šťastie. 

The Circle je ďalšia kniha od Eggersa, ktorú práve čítam. Keby som nemala iné povinnosti, asi by som si ju nedokázala odtrhnúť z rúk. Už dlho sa mi žiadna kniha tak dobre a ľahko nečítala. Nechcela by som, aby to vyznelo, že je to bezduchá a naivná kniha, práve naopak. Je tak skvelo napísaná, že sa číta skoro sama a ja si to náramne užívam. Tí, ktorí ste ju už čítali, neprezraďte mi koniec, pretože mi chýba ešte nejakých sto stránok a som veľmi zvedavá ako to skončí. Tí, ktorí nevedia o čom kniha je, tak rozpráva o celosvetovej internetovej spoločnosti, ktorá postupne chce ovládnuť svet. Hlavná hrdinka Mae vďaka najlepšej priateľke Annie získa miesto vo firme a postupne sa stane dôležitou osobou. Vrelo každému túto knihu odporúčam, nebudete ľutovať!

A do tretice sa zmienim o knihe A Heartbreaking Work of Staggering Genius znovu od Dave Eggers, ktorú som zatiaľ nečítala, ale chystám sa v blízkej budúcnosti. Na internete som našla veľmi rôznorodé recenzie, tak som zvedavá či ma aj táto kniha od Eggersa tak osloví ako prvé dve. 
Keďže prišla zima a pomaly, ale iste sa blížia Vianoce, prišla s nimi chuť znovu sa začítať do príbehu o obľúbenom čarodejníkovi Harrym Potterovi. Som zatiaľ na tretej knihe a veľmi si užívam magický svet čarov a kúziel. 
Poslednou knihou dnešného článku je kniha The Girls od Emmy Cline, ktorú som si už dlho plánovala prečítať a konečne som sa k tomu dostala. Je trochu iná, než som očakávala, ale aj tak ma ani v najmenšom nesklamala. Krásne zobrazuje nevedomosť a ovplyvniteľnosť mladého dievčaťa, ktoré chce zapadnúť a je ochotná urobiť čokoľvek. 
Čítali ste niektorú zo spomínaných kníh? Čo máte práve rozčítane? Ktorá kniha vás v poslednej knihe najviac zaujala?

1 komentár:

  1. "stejnojmennej knihy" - oprav na rovnakomennej knihy. stejnojmenná je čechizmus :)

    OdpovedaťOdstrániť