štvrtok 20. novembra 2014

Travel diary: San Gimignano, Tuscany

Milí čitatelia, v jednom z minulých článkov som vám písala, že sa chystám na výlet do Toskánska. Bohužiaľ už je po výlete, ubehlo to veľmi rýchlo, ale dobrá správa je, že som si to užila a páčilo sa mi. Dnes by som vám chcela napísať niečo o našom výlete. Začnem prvým dňom (14.11. piatok), kedy sme pricestovali do pekného historického mesta San Gimignano, ktoré sa nachádza v provincii Sieny a je typické vežami, ktoré sa zachovali z minulosti. Od jednej milej pani som sa dozvedela, že tieto veže stavali bohaté rodiny, aby ukázali svoju moc a bohatstvo. Hovorí sa, že ich tam bolo okolo sto, ale nikto neviem ich presný počet.
Ubytovanie sme si zabezpečili popredu. Nebývali sme priamo v meste, ale 3 kilometre od San Gimignana na úplnej samote na kopci odkiaľ bol na mesto krásny výhľad. Ubytovanie sa volá Casa Vacanze "Le Case", kde sa nachádza šesť novo reštaurovaných apartmánov. Hneď prvý dojem bol krásny. Okrem toho, že bolo krásne slnečné počasie, majitelia boli veľmi milí, mohli sme si vybrať, ktorý apartmán nám najviac vyhovuje a všetko bolo moc pekné.
Po príchode sme si odpočinuli, trochu sa udomácnili, vybalili a vyrazili sme do mesta. Svietilo slnko, teplota bola prijateľná, tak sme sa rozhodli, že sa prejdeme. V mesto bolo málo turistov a celkovo panovala pokojná atmosféra. Celý výlet sme poňali veľmi ležérne, v znamení dobrého jedla, pitia, krásnych miest a odpočinku. Zašli sme na dobrú kávu a víno (pre túto oblasť je typické Chianti), prešli sme sa, vyfotili čo sa dalo a zašli na večeru do baru na námestí, kde sme nakoniec strávili niekoľko hodín. Bol to deň podľa mojich predstáv.


Navštívili ste niekedy Toskánsko? Kde ste boli? Podeľte sa o zážitky! 

The past weekend I went to Tuscany in Italy for a road trip with my dad and his two friends. We went to San Gimignano and we stayed in very beautiful apartment called Casa Vacanze "Le Case". The first day we went to explore the town which is beautiful and calm. We enjoyed good wine, food and the whole atmosphere which reign in this very historic town. I have to admit that we had a great time and I recommend to visit this place.

6 komentárov:

 1. Ach..tam bych chtěl strávit prodloužený víkend..a to nádherné počasí..co víc si přát? Nádhera..závidím..

  Michael
  www.ontheleaf.net / facebook

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ani nevieš, akú radosť si mi urobila s týmto postom, v Toskánsku a na týchto miestach som bola v lete v tomto roku, mám odtiaľ tie najkrajšie zážitky ;) fotky sú nádherné

  lapkindressbox.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jeeee tam to vypadá krásně! nejradši bych tam teď byla a ne v studené Praze..

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V Toskánsku jsem ještě nebyla. Počasí Vám opravdu vyšlo, moc krásné fotky, tam by se mi líbilo :) A sluší Ti to, ta červená rtěnka je super
  Blog by Veru

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ♥!

  http://damienbrodowski.blogspot.co.uk/
  http://instagram.com/damien_brodowski

  OdpovedaťOdstrániť